Pano içi Gazlı Söndürme Sistemleri

Pano içi Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri, tehlikeli bölgelerde yangın algılama ve bastırma işlemlerini gerçekleştirerek, herhangi bir söndürücüye ihtiyaç duymadan yangını büyümeden söndürür.

Son yıllarda sanayi tipi cihazların veya araçların boyutu ve mali değeri hızla artmaya başlamıştur, bu arttış mevcut cihazları yangına karşı, en uygun maliyetle nasıl koruruz fikrini güçlendirmiştir.

Elektrik kabinleri neredeyse her endüstriyel veya ticari alanlarda bulunmaktadır, bazı durumlarda kabin, tek ve küçük bir panel olabilirken, bazen de elektrik panelleri ile kaplı büyük bir oda olabilir. Bu alanlardan birinde yangın çıkması durumunda, panelin içerisindeki ekipman tahrip olur. Yangın kontrol altına alınmazsa odaya ve binaya yayılabilir.

Sistemlerin içerisinde, suya kıyasla elektronik cihazlara zararsız, kuru kimyevi toz ve türevlerine kıyasla kalıntı bırakmayan temiz HFC-227ea ve FK-5-1-12 gazları ile söndürme sağlanır. Bu gazlar uluslararası onaya sahip, kokusuz, renksiz, artık madde bırakmayan, yalıtkan ve elektronik cihazlara zarar vermeyen gazlardır.

Uygulama Alanları

Elektrik Panoları

IT Server’ları

UPS Kabinleri

Trafolar

Ulaşım ve Sanayi Tipi Araçlar

Dağıtım Panoları

Kontrol Dolapları

Kablo Tesisatı

Güç Tonozları

CNC Makine kabinleriMotor Kontrol Merkezleri ve Motor BölmeleriYanıcı Sıvı DepolamaKritik Elektronik KabinlarTıbbi Laboratuvar / Test / Üretim EkipmanlarıOtomat Makineleri / Yürüyen MerdivenlerKablo Kanalları/Vericiler  Ağır Tesis Ve Otomatik Makineler

 

Hemen İletişime Geçin